Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
 
 
 
 
Kemaskini Pada: 19 Dis 2018
Versi 8.1.2
 
Cabinet Malaysia 2018
Tarikh : 02 Jul 2018  Sumber Berita: The Borneo Post
 

 

PRIME MINISTER
Tun Dr Mahathir Mohamad

DEPUTY PRIME MINISTER
Dato Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

CABINET MINISTERS

  • Finance
    Lim Guan Eng, deputy – Datuk Amiruddin Hamzah
  • Home
    Tan Sri Muhyddin Md Yasin, deputy – Datuk Azis Jamman
  • Defence
    Mohamad Sabu
  • Women, Family and Community Development
    Dato Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail, deputy – Hannah Yeoh
  • Education
    Dr Maszlee Malek, deputy – Teo Nie Ching
  • Rural Development
    Rina Md Harun, deputy – Sivarasa Rasiah
  • Economic Affairs
    Dato Seri Mohd Azmin Ali
  • Housing and Local Government
    Zuraida Kamaruddin, deputy – Dr Ahmad Termizi Ramli
  • Transport
    Anthony Loke, deputy – Dato Kamarudin Jaffar
  • Communications and Multimedia
    Gobind Singh Deo, deputy – Eddin Syazlee Shith
  • Human Resources
    Kulasingaran Murugeson, deputy – Dato Mahfuz Omar
  • Agriculture and Agro-based Industry
    Salehuddin Ayub, deputy – Sim Tze Tzin
  • Health
    Dr Dzulkifley Ahmad, deputy – Dr Lee Boon Chye
  • Foreign Affairs
    Dato Saifuddin Abdullah
  • Federal Territories
    Khalid Abd Samad, deputy – Datuk Shahruddin Md Salleh
  • Tourism, Art and Culture
    Datuk Mohamaddin Ketapi, deputy – Muhammad Bakhtiar Wan Chik
  • Science, Technology and Innovation
    Yeo Bee Yin, deputy – Isnaraissah Munirah Majilis
  • Youth and Sport
    Syed Saddiq Abd Rahman, deputy – Steven Sim Chee Keong
  • International Trade and Industry
    Ignatius Darell Leiking, deputy – Dr Ong Kian Ming
  • Domestic Trade and Consumerism
    Dato Saifuddin Nasution Ismail, deputy – Chong Chieng Jen
  • Entrepreneur and Co-operative Development
    Redzuan Yusof, deputy – Dr Mohd Hatta Md Ramli
  • Primary Industries
    Teresa Kok, deputy – Shamsul Iskandar Md Akin
  • Works
    Baru Bian, deputy – Mohd Annuar Mohd Tahir
  • Water, Land and Natural Resources
    Dr A Xavier Jayakumar, deputy – Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

MINISTERS IN THE PRIME MINISTER’S DEPARTMENT

  • Religion
    Dato Dr Mujahid Yusof Rawa, deputy – Fuziah Salleh
  • Law
    Datuk Liew Vui Keong, deputy – Mohamed Hanipa Maidin
  • National Constitution and Social Welfare
    deputy – Dr Md Farid Md Rafik